Edirne İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Halk Sağlığı Müdürlüğü Çalışanları Haftanın 3 Günü Sabah Mesaisine Egzersizle Başlıyor

Güncelleme Tarihi: 09/10/2017

           Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığı “Sadece hastalıklardan ve mikroplardan korunma değil; bir bütün olarak fiziki, ruhi ve sosyal açıdan iyi olma hali” olarak tanımlamaktadır. Halk sağlığı açısından en önemli amaç, sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını engellemek ve ilaca gereksinim duymadan sağlık sorunlarının atlatılabilmesini sağlamaktır. Toplumsal olarak bakıldığında bir hastalığı önlemek, hastalık oluştuktan sonra onu tedavi etmekten daha verimli bir sonuç sağlar. Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmak, eğitimler düzenleyip toplum bilincini artırarak hastalıkları meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek halk sağlığı çalışmalarının temel amaçlarındandır.

Obezite ile mücadele ve toplumumuzda düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amaçlarıyla haftanın 3 günü Halk Sağlığı Müdürlüğü bahçesinde sabah mesaisi öncesinde “Güne Egzersizle Başlıyorum” etkinliği gerçekleştirilmektedir. Edirne İl Sağlık / Halk Sağlığı Müdürü Dr.A.Muhsin KİŞİOĞLU’nun da bizzat iştirak ettiği sabah egzersizleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle antrenör eşliğinde sürdürülmektedir.

Sabah egzersizlerine ilişkin bir açıklama yapan İl Müdürümüz KİŞİOĞLU; “Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın daha güvenli, daha etkili ve biyolojik yararı daha fazla olan egzersiz faaliyetinde bulunmalarını şiddetle öneriyoruz. Dünya Sağlık Örgütü sağlığı “Ruhen ve bedenen iyilik hali” olarak tanımlar. Egzersiz hem ruh hem de beden sağlığını koruyan doğal bir araçtır. Egzersiz tüm hastalıkları tedavi etme gücüne sahip, Allah’ın insana verdiği muhteşem bir ilaçtır. Amacımız; şişmanlıkla ve hareketsizliğin getirdiği hastalıklarla mücadele etmek, insanlarımızın bilgi düzeyini arttırmak, yeterli ve dengeli beslenmeyi, egzersizi hayatımızın bir parçası haline getirmektir ”dedi.

  • 01.jpeg
  • 02.jpeg
  • 03.jpeg
  • 5.JPG
  • 05.jpeg
  • 6.JPG
  • 07.jpeg
  • 08.jpeg